Jak kawa wpływa na nasz organizm

Kawa jest popularnym napojem, który istnieje od setek lat. Kawa zawiera kofeinę, która znajduje się również w herbacie i niektórych napojach bezalkoholowych. Kofeina jest środkiem pobudzającym, który jak udowodniono zwiększa uwalnianie tłuszczów z tkanki tłuszczowej i podnosi metabolizm spoczynkowy. Picie kawy może pomóc w kontroli wagi, jak również dostarczyć energii podczas ćwiczeń.

Kawa zawiera kofeinę, substancję o działaniu pobudzającym

Kofeina jest substancją pobudzającą występującą w kawie. Udowodniono, że zwiększa ona uwalnianie tłuszczów z tkanki tłuszczowej i podnosi spoczynkowy metabolizm o 3-11%. Oznacza to, że Twój organizm będzie spalał więcej kalorii nawet wtedy, gdy się nie ruszasz. Może to pomóc w utracie wagi, utrzymaniu wagi i przyroście masy ciała.

Kofeina może zwiększyć metabolizm

To prawda, że kawa może pomóc w odchudzaniu. Ludzie, którzy piją kawę są mniej narażeni na nadwagę lub otyłość niż ludzie, którzy w ogóle nie piją kofeiny. Dzieje się tak, ponieważ wykazano, że kofeina zwiększa metabolizm i spala kalorie, chociaż naukowcy nie są dokładnie pewni, jak to działa. Jeśli wybierasz mądrze swój napar – czyli unikasz słodkich latte i frappuccino – skorzystasz również z pobudzenia aktywności fizycznej w wyniku picia większej ilości kawy w ciągu dnia.

Czarna kawa ma tylko 5 kalorii na filiżankę

Czarna kawa ma tylko 5 kalorii na filiżankę. Jednym z głównych powodów jest to, że kawa jest dobrym źródłem antyoksydantów, które mają działanie przeciwzapalne na nasz organizm i pomagają zapobiegać cukrzycy, chorobie Alzheimera i rakowi. Kawa nie zawiera również tłuszczu ani cukru.

Dla wielu osób, które chcą schudnąć, czarna kawa może być dobrym rozwiązaniem, ponieważ będzie tłumić apetyt, jednocześnie dostarczając energii przez cały dzień.

Kofeina może być spożywana z umiarem jako część zdrowej diety

Na szczęście, kofeina może być spożywana z umiarem jako część zdrowej diety – zwłaszcza dla tych, którzy nie mają podstawowej choroby serca lub innych problemów medycznych. Klinika Mayo zaleca picie trzech do pięciu filiżanek dziennie przez osoby dorosłe bez znanych schorzeń serca.

Kofeina została udowodniona, aby zwiększyć metabolizm i pomóc zachować czujność bez rozbicia później-dwie rzeczy, które mogą być przydatne, gdy próbuje zrobić to przez cały dzień! Istnieją również dowody na to, że kofeina może mieć pewne korzyści dla utraty wagi i niektórych nowotworów, ale więcej badań musi zostać przeprowadzonych, zanim dowiemy się, czy są one prawdziwe.

Co najważniejsze: mimo że mogą istnieć pewne minusy związane ze spożywaniem zbyt dużej ilości kofeiny (takie jak niepokój), nie jest ona szkodliwa dla większości zdrowych osób dorosłych, jeśli jest spożywana z umiarem (jak jedna filiżanka dziennie).

Tagged , , , , , , ,